Цървена звезда постигна четвърта победа в сръбския шампионат след труден успех над Борац (Чачак) с 2:0 като гост. Цял мач за "червено-белите" изиграха българският национал Благой Георгиев и бившият защитник на ЦСКА Ибрахима Гай, който бе един от най-добрите за тима си и завърши срещата с жълт картон.

Новото попълнение на "звездашите" Аилтон изведе напред тима си в 20-ата минута, когато опъна мрежата зад Ерич след пас на Джокич. Домакините обаче съвсем не мислеха да се предават и се наложи Ибрахима Гай да избива от голлинията удар на Кърнинац, като спаси тима си от изравнително попадение.

През второто полувреме играчите на Борац, които през изминалия сезон нанесоха една от малкото загуби на Цървена звезда в шампионата, продължиха да атакуват, подкрепяни от близо 6 000 зрители на стадиона в Чачак. Отново Кърнинац и Симич пропуснаха да изравнят, а четири минути преди края удар на резервата Трифунович бе спасен с мъка от вратаря на шампионите Ранджелович.

Точка на спора сложи Душан Джокич, който направи 2:0 в продължението на срещата.