Георги Иванов отбеляза победния гол за Риека при успеха с 2:1 над Марибор в първата контролна среща на хърватския тим от подготвителния им лагер в Словения. Българският таран се разписа от дузпа в 51-ата минута, след като Джалович изведе "белите" напред още в третата минута на срещата, а Врачко изравни за бронзовите медалисти в словенския шампионат в 48-ата минута.

Бившият нападател на Левски, Рен и Самсунспор прекара на терена 75 минути, след което бе заменен от Шмитран.

Срещата ще бъде запомнена и с масовия бой, който си спретнаха привържениците на Риека и Марибор, като според първоначалната информация, сблъсъкът е бил предварително договорен. Както е известно, заради изстъпленията на феновете си, всички контролни срещи на шампиона Динамо (Загреб) в Австрия бяха отказани.

В сряда Гонзо и съотборниците му излизат срещу шампиона Домжале.

След завръщането си в Хърватия, Риека ще играе още три мача - с Интерблок (10 юли), Горица (12 юли) и Херта (14 юли).