Втора загуба претърпя водения от Георги Василев отбор на Левадиакос във 2-ия кръг на гръцкото първенство. При второто си гостуване тимът, чийто капитан е бившият младежки национал Иван Русев-Малкия Джангър, отстъпи с 0:2 на Паниониос.

В миналия кръг Левадиакос отстъпи с 1:2 и на Атромитос. Така с две загуби те се закотвиха на последното 16-о място без точки и с голова разлика 1:4. Иван Русев игра цял мач и пред него се откри най-чистата възможност за отбелязване на гол, но вратарят Дарио Крешич спаси удара му в 53-ата минута.

Домакините пък вкараха ранни голове в 5-ата и в 12-ата минута. B събота Ксанти победи с 2:0 другия новак в лигата Астерас Триполис и продължава да води в класирането. Олимпиакос пък размаза ОФИ (Крит) с 6:2, като за гостите Владимир Гаджев не влезе на терена.

С по 4 точки в подножието на върха са Олимпиакос, Панатинайкос, Паниониос и Лариса. С гол на българския защитник Борислав Георгиев-Бобъра в 85-ата минута Калитеа спечели с 1:0 срещу Илисиакос в 1-ия кръг на гръцката втора дивизия. Цял мач за Илисиакос пък игра друг българин- бившият национал Милен Петков.