Галатасарай спечели титлата в турската Суперлига. "Чим бом" надви с 1:0 Гьозтепе като гост и остана недостижим на върха за конкурентите си.

Единственият гол в Измир вкара френският нападател Бафетимби Гомис от дузпа в 66-ата минута.

"Лъвовете" събраха 75 точки и триумфират с титлата за първи път от 2015 година насам.

За провал на Галатасарай дебнеха Фенербахче и Истанбул Башакшехир. И двата тима спечелиха своите мачове с по 3:2 над Коняспор и Касъмпаша. "Жълто-сините" остават на второ място в крайното класиране със 72 точки и ще играят в плейофите за груповата фаза на Шампионската лига през следващия сезон.

Фернандао, Роберто Солдадо от дузпа и автогол на Селим Ай дадоха солиден аванс на "канарчетата", но Морике Фофана и Адис Яхович върнаха два гола за "Орлите от Анадола".

Башакшехир остава на трето място със същия брой точки, но по-лоши показатели. Отборът на Абдула Авджъ заличи пасив от два гола срещу Касъмпаша. Йълдъз и Диане дадоха аванс на Касъмпаша, преди Един Висча и Емануел Адебайор на два пъти да донесат трите точки на домакините.

Четвъртото място е за миналогодишния шампион Бешикташ. "Черните орли" разбиха с 5:1 Сивасспор с хеттрик на Кайл Ларин и по едно попадение на Талиска и Райън Бабел и събраха 71 пункта.

Истанбул Башакшехир, Бешикташ и носителят на Купата на Турция Акхисар ще играят в Лига Европа през следващия сезон.