Галатасарай направи огромна крачка към спечелването на титлата в турското първенство. "Чимбом" победи Бешикташ с 2:0 на "Тюрк Телеком Арена" в голямото дерби на Суперлигата. Двубоят бе от 31-ия кръг на шампионата.

С успеха тимът на Фатих Терим си върна първото място, събирайки 66 точки. Втори е Истанбул Башакшехир, който днес разби Османлъспор с 4:1 като гост, с точка по-малко. Фенербахче е трети с 63 пункта, а Бешикташ остава едва четвърти с 62 точки.

Двубоят започна с лек домакински натиск. След 15-ата минута "черните орли" поизравниха играта, но тогава дойде една отлична атака на домакините. Гари Родригес намери Юто Нагатомо в наказателното поле в 23-ата минута. Японският ляв бек върна топката към Фернандо, който не остави шансове на Фабрисио за 1:0.

Бешикташ тръгна да изравнява, но Бабел, Куарешма и Негредо не съумяха да го сторят.

Снимка 353567

Източник: Twitter

В 65-ата минута Душко Тошич задържа в наказателното поле откъсващия се сам срещу вратаря Бафетимби Гомис и справедливо бе изгонен. Френският нападател удари греда от отсъдената дузпа, а при добавката Гари Родригес стреля над вратата.

Четири минути по-късно бившият футболист на Левски сложи точка на спора. Родригес получи топката от Мартин Линес, финтира защитник и стреля неспасяемо за 2:0.

До края на турското първенство има 3 кръга, а Галатасарай сравнително лесна програма и би било изненада, ако изпусне лидерската позиция.