Отборът на Фенербахче се доближи до 17-ата титла в историята си след победа с 1:0 като гост на основния си конкурент за трофея Бешикташ.

Още в 12-ата минута сръбският нападател Матея Кежман вкара единственото попадение в напрегнатия и изпълнен с нерви мач, в който бяха показани девет жълти и един червен картон.

Домакините завършиха двубоя с човек по-малко, след като в 82-ата минута Ибрахим Тораман беше изгонен след удар без топка в главата на Серкан Балчъ, който се отърва само с разкървавен нос след инцидента.

С успеха Фенербахче събра 63 точки и има с 5 повече от Бешикташ три кръга преди края на сезона. Миналогодишният шампион Галатасарай е трети с 54 точки и мач по-малко срещу Анталияспор по-късно днес.