Двете големи звезди в селекцията на Анжи - Юри Жирков и Самуел Ето'о донесоха успеха с 2:1 над Амкар в двубоя от 29-ия кръг на руската Премиер лига.

Бившият футболист на Челси откри резултата в края на първата част, когато нанесе силен удар с левия крак от границата на полето, а след рикошет топката излъга стража на Амкар и посети мрежата на гостите.

10 минути преди последния съдийски сигнал Ето'о също се разписа, с което на практика подсигури трите точки за Анжи. Крайното 2:1 оформи Михалев в последната минута на срещата.

Цял мач за Амкар игра българинът Захари Сираков. Благодарение на победата Анжи събра на сметката си 45 точки, като изостава с 4 от местата, даващи право на участие в Лига Европа. Лидер е Зенит с 60 точки.