Звездата на Бешикташ Дженк Тосун изигра последния си мач за "черните орли" вчера при победата с 4:1 над Османлъспор в среща от турнира за Купата на Турция. 26-годишният нападател вкара третия гол в двубоя в 50-ата минута, а след неговия край си взе довиждане с феновете на отбора.

Нападателят се превърна в един от най-големите любимци на привържениците на турския шампион, след като в последната година и половина вкара редица решителни голове.

От утре Дженк ще се присъедини към новия си отбор - английският Евертън. "Карамелите" ще платят 25 млн. паунда за правата на голмайстора. Играчът ще подпише договор за 3,5 години, като до края на сезона възнаграждението му ще е в размер на 2 млн, а в следващите 3 години ще вземе по 4 всяка.

Дженк Тосун е част от Бешикташ от 2014 година, като има 96 мача и 41 гола за клуба. През последните две години той стана шампион на Турция с "черните орли".