Отборът на Цървена Звезда спечели купата на Сърбия по футбол след убедителна победа на финала с 3:0 над Войводина. Така воденият от бившия наставник на Левски Ратко Достанич столичен гранд заслужи трофея за 23-и път в клубната си история.

Пред повече от 22 хиляди зрители на стадиона на градския съперник Партизан "ЮНА" футболистите на Цървена звезда имаха превъзходство и поведоха в резултата още в 14-ата минута, когато Александър Йевтич засече с глава центриране на Владимир Богданович от корнер.

След малко повече от час игра при контраатака Йевтич изведе Кабу в чиста позиция и бразилецът направи 2:0. Резервата Милош Трифунович оформи успеха на тима си с трето попадение с глава десет минути преди края след пас на Богданович.

Звезда има шанс да постигне дубъл при успех в голямото дерби на сръбския футбол срещу Партизан в шампионата в събота.