Бившият национален вратар Здравко Здравков направи поредния си силен мач с екипа на Ризеспор. Той беше оценен с три звезди за играта си в първия кръг на турнира за купата на Турция срещу втородивизионния Сиирт. Ризеспор разби с 4:1 домакините.

Александър Александров получи две звезди при победата на Коняспор над третодивизионния Гебзеспор с 2:1. Той даде головия пас за решителното второ попадение в 88-ата минута, дело на Седат. Веднага след това футболист номер 1 за 1999-а година напусна терена.

Две звезди е оценката и на Ивайло Петков, който изкара 90 минути на терена при победата на Анкарагюджу с 2:1 над Елазъгспор в мач от същия етап на турнира. Димитър Иванков (Кайзериспор) и Здравко Лазаров (Ерджиесспор) не играха за тимовете си, които елиминираха втородивизионни отбори.

Кайзериспор се наложи с 2:1 над Мардинспор, а Ерджиесспор елиминира с 3:2 Ордуспор.