Тимът на Динамо (Загреб) защити шампионската си титла си в хърватското първенство, след като не остави шансове на гостите си от Меджимурие, надделявайки с 4:1. По този начин съставът на Динамо триумфира предсрочно с титлата на страната 4 кръга преди края на шампионата, като има  аванс от 13 точки пред втория - Хайдук.

Отборът от Сплит изненадващо завърши 1:1 на свой терен със Славен Белупо и подари титлата на своя съперник.

Първо националът Лука Модрич откри резултата на „Максимир” още в 5-ата минута, а до края на полувремето гостите реализираха в собствената си врата, давайки сериозен аванс на тима от Загреб.

През втората част Микич и Чорлука вкараха другите два гола преди целият стадион да избухне в празненства за успеха.

В последния мач от този кръг Риека с Георги Иванов в състава си не успя да се справи с гостите от Пула, а двубоят завърши наравно – 1:1.

Гостите поведоха чрез Халилович в края на първата част, а Брайкович съумя да изравни за Риека половин час преди края.

Динамо не може да бъде изместен от върха с 80 точки, а Хайдук има 67. Отборът на Гонзо пък е на 6-о място с 35 точки.