Вратарят на Кайзериспор Димитър Иванков отбеляза 28-ия гол в кариерата си, с което се изравни на петото място в класацията за най-резултатни вратари в света с Хан-Йорг Бут (Байер Леверкузен).

Българският национал откри резултата за отбора от Кайзери при домакинската победа срещу Коняспор с 2:1 още в четвъртата минута на срещата от дузпа.

На първо място в класацията на голмайсторите с ръкавици е бразилецът Рожерио Сени от Сао Паоло с 69 гола. Втори е парагваецът Хосе Луис Чилаверт (62), а трети - колумбиецът Рене Игита (41). Пред Иванков и Бут е и мексиканецът Хорхе Кампос, който има 40 гола.

Първият вратар, разписал се в мач, е шотландецът от Дъмбартън Джеймс Масолей, който през 1882 г. вкарва при победата на Шотландия над Уелс с 5:0, но играе като централен нападател.

През тази година и вратарят на ЦСКА Ивайло Петров отбеляза попадение в официален двубой. Той бе точен от дузпа при 6:1 над Славия.