Благой Георгиев записа цял мач за Терек (Грозни) при загубата с 0:2 като гост на Кубан в среща от 8-ия кръг на руската Премиер лига.

Домакините поведоха в 19-ата минута след точно изпълнена дузпа от страна на Дачиан Варга. Нарушението беше отсъдено за спъване на Траоре от вратаря Джанаев. До края на полувремето Кубан беше по-добрият тим и създаде няколко добри възможности, от които оабче не се възползва.

След почивката гостите от Грозни поизравниха играта. Въпреки това сериозно положение в тяхна полза не беше отчетено. За сметка на това пък краснодарци започваха все по-често да застрашават противниковата врата. В 72-ата минута Терек остана и с човек по-малко след втори жълт картон на Сергей Омелянчук.

Въпреки това в 88-ата минута гостите от Грозни пропуснаха чудесна възможност за равенство. Мгуни получи топката на линията на наказателното поле, преодоля съперник, но стреля над гредата. Две по-късно Кубан сложи точка на спора с гол на Сергей Давъйдов за крайното 2:0.

Преди изиграването на останалите срещи Терек е на 12 място в класирането с 8 точки. Кубан пък поведе колоната с 15 актив след 5 победи и три загуби.