Отборът на Цървена звезда е шампион на Сърбия след шестгодишна пауза. Днес "звездашите" си гарантираха златните медали в първенството след драматична победа с 4:2 над ОФК (Белград) в среща от предпоследния 29-ти кръг на първенството.

Така тимът има 71 точки на върха в класирането - три повече пред големия враг Партизан, но е сигурен шампион заради по-добри показатели в преките сблъсъци. По този начин червено-белите сложиха край на хегемонията на "гробарите", които бяха шампиони 6 пъти поред от 2008 година насам.

Мачът обаче се оказа доста труден за домакините на "Мала Маракана". ОФК Београд пръв откри резултата в 11-ата минута след автогол на Павлович. Само четири по-късно Лазович изравни, а в 39-ата минута Печник изведе Звезда напред в резултата. В 43-ата минута обаче гостите отново възстановиха равенството с попадение на Гаич - 2:2. Играчите на Цървена звезда обаче излязоха мобилизирани за началото на второто полувреме и още в 46-ата минута си върнаха преднината в резултата за 3:2 с гол на Мръджа. Малко преди края на двубоя пък в 85-ата минута Нинкович заби четвърти гол за домакините и окончателно подпечата успеха на своя тим и гарантира спечелването на титлата.

Така Цървена звезда завоюва 26-ата титла на Сърбия в своята история и вече има 1 повече от вечния съперник Партизан.