Благой Георгиев игра отлично за Цървена звезда при победата над Вождовац с 2:0 в мач от първия кръг на сръбското първенството.

И двата гола бяха дело на нападателя Джокич в 5-ата и 59-ата минути, а Георгиев асистира за второто попадение, центрирайки отляво. През първото полувреме Благо започна по дясното крило, а през второто мина по лявото. В 82-ата минута българинът пробва удар от 20 метра, но шутът му бе слаб и не затрудни вратаря на Вождовац.

В добавеното от съдията време Благо пробва нов изстрел отдалеч, но ударът му срещна гредата.

Другото ново попълнение на Звезда свързано с България - Ибрахима Гай, игра само първото полувреме и бе заменен от Йоксимович.

Сенегалецът първо предотврати гол във вратата на сръбските шампиони в 8-ата минута, но към края направи две груби грешки, които едва не доведоха до гол във вратата на Ранджелович и това накара треньора Байевич да го замени.