Българският национал Благой Георгиев записа асистенция при победата на Цървена звезда с 4:2 като гост на Бежания в мач от плейофите на сръбската Суперлига. Бившият халф на Славия подаде за гола на Рашкович в 90-ата минута.

Георгиев отново не започна титуляр, но се появи в игра през втората част на мястото на Бурзанович. Бившият бранител на ЦСКА Ибрахима Гай игра цял мач за "червено-белите".

Играчите на Цървена звезда направиха чудесно второ полувреме, след като до почивката изоставаха с 0:2. С два гола на Душан Джокич и по един на Огниен Короман и Миланко Рашкович звездашите успяха да обърнат резултата и да спечелят мача.

С успеха срещу Бежания Цървена звезда се доближи само на 3 точки от 25-ата си шампионска титла. "Червено-белите" имат 10 точки преднина пред втория в класирането Партизан четири кръга преди края.

"Гробарите" пък допуснаха поражение с 0:3 като гост на Хайдук (Кула) и дадоха шанс на Звезда да спечели титлата още в събота, когато двата тима застават един срещу друг в поредното дерби на Белград.