Отборът на българския национал Благой Георгиев Терек (Грозни) отстъпи с 0:1 от Рубин. Срещата бе от 17-ия кръг в руската Премиер лига.

Българският национал игра цял мач за домакините, които допуснаха да получат попадение във вратата си пет минути преди края на мача и това се оказа фатално.

Иначе Терек стоеше доста равностойно на своя съперник и дори имаше няколко нелоши възможности пръв да открие резултата. В крайна сметка мачът вървеше към закономерно равенство, но в 85-ата минута Алан Касаев засече едно центриране с глава и донесе трите точки на Рубин.

Успехът изкачи тима от Казан на трето място с 30 точки, колкото има и вторият Зенит. Лидер е ЦСКА (Москва) с 37 точки, а Терек е 11-и с 19 точки.