Благой Георгиев, който през седмицата сам се оттегли от националния отбор бе в основата на равенството на Терек с ЦСКА. Срещата, която се игра в Грозни бе изключително важна за „армейския" тим, за спечелването на титлата на Русия.

Победата щеше да прати ЦСКА (Москва) на първото място, а сега "армейците" изостават на точка зад Зенит. Тимът от Санкт Петербург днес приема Динамо (Москва) и при победа ще дръпне с 4 точки на основния си конкурент за титлата.

Благой Георгиев, се отчете с асистенция за Терек.Благо игра цял мач за чеченския тим, като записа голов пас за първото попадение на отбора от Грозни.

Вагнер Лав даде аванс на ЦСКА в 39-ата минутаТерек успя да стигне до равенството с два гола в рамките на две минути. В 66-ата минута защитата на ЦСКА изби топката в корнер при пробив на Благой Георгиев. При изпълнението на ъгловия удар българинът пусна хитро в наказателното поле на Александър Павленко, който между двама играчи на "армейците" отправи силен изстрел и намали изоставането на тима си.

В 68-ата минута грешка на защитата на домакините позволи на Заур Садаев да подаде на Маурисио и бразилецът изравни за крайното 2:2.