Отборът на Бешикташ спечели Суперкупата на Турция, след като победи шампиона Галатасарай с 1:0 (0:0). Двубоят се игра пред 30 000 зрители на стадион "Комерцбанк Арена" във Франкфурт на Майн.

През първото полувреме двата тима изпуснаха по едно положение.

В 10-ата минута бразилецът Клеберсон стреля с глава в тялото на вратаря на Галатасарай Фарид Мондрагон.

В 30-ата минута пък сърбинът Саша Илич не успя да преодолее вратаря на носителя на купата на страната Ведран Руне.

Единствения гол в срещата реализира новото попълнение на Бешикташ Марсио Нобре в 60-ата минута след добро взаимодействие с Кора Авджъ.

След това шампионите се опитаха да променят развоя на мача, но направиха пропуски и не успяха да изравнят.

Така бившият френски национал Жан Тигана стартира с трофей начело на Бешикташ, докато Ерик Геретс ще трябва да положи още работа, за да стигне до успех с Галатасарай.