Бешикташ победи Фенербахче с 3:1 в едно от големите дербита на Турция. Двубоят бе от 24-ия кръг на Суперлигата. Фернандао (9) откри резултата на "Водафон Парк", но през втората част след попадения на Домагой Вида (48) и Рикардо Куарешма (77 и 94) "черните орли" стигнаха до успеха.

Изключителен мач изигра португалският ветеран, който освен двата гола, които реализира, се отчете с още редица създадени опасности пред вратата на гостите.

С успеха Бешикташ събра 44 точки и се изравни с Фенербахче на третото място във временното класиране. Лидер е Галатасарай с 47 пункта, а второто място е за Истанбул Башакшехир с 46 и мач по-малко.

Снимка 342206

Източник: Twitter

Гостите откриха резултата в 9-ата минута чрез Фернандао. Вида успя да избие от голлинията удар на Дирар, но топката попадна в бразилеца, който с мощен удар я прати във вратата за 0:1.

"Черните орли" тръгнаха смело в атака след гола и до края на полувремето пропуснаха няколко отлично възможности за гол. Бабел на два пъти и Вагнер Лав не успяха да преодолят Карлос Камени. Рикардо Куарешма удари греда след марково изпълнение.

Байерн (Мюнхен) разби Бешикташ с 5:0

Безмилостен Байерн разби хита в Шампионската лига

"Баварците" не оставиха шансове на Бешикташ - 5:0

Втората част започна отлично за домакините, които изравниха още в 48-ата минута. Домагой Вида засега с глава центриране на Гьокхан Гьонюл отдясно и изравни.

Малко след това Фабри блокира удар на Фернандао. Топката се върна към Дирар, който опита с прехвърлящ удар да вкара, но от голлинията Тошич изби.

Бешикташ отново вдигна оборотите и Бабел бе близо до гол, но отново пропусна. Малко след това Камени се намеси решително при центриране на Куарешма.

В 77-ата минута Куарешма получи топката от Негредо вдясно и с външен фалц направи безпомощен Камени за 2:1. В 94-ата минута португалецът оформи крайното 3:1 с удар от малък ъгъл.