Бешикташ ще бъде съперник на тима на национала Здравко Лазаров Ерджийесспор на финала на турнира за Купата на Турция.

В 1/2-финална среща-реванш от надпреварата Бешикташ завърши 1:1, след продължения с лидера в първенството Фенербахче и с общ резултат от двата мача 2:1 стигна до двубоя за отличието.

Тюмер Метин откри резултата за Фенербахче в 56-та минута. До края на двубоя, въпреки пълното си превъзходство, тимът на Фенербахче не успя да стигне до второ попадение, което доведе нещата до продължения, след като Бешикташ бе спечелил домакинския си мач с 1:0.

В 102-та минута звездата на Бешикташ Марсио Нобре реализира за 1:1, с което прати отбора си на финал. В самия край на допълнителното време Фенербахче остана и с човек по-малко, след червен картон на Морено Лугано.

Както е известно в другия полуфинал, в сряда Ерджийеспор отстрани Трабзонспор с 5:4 след дузпи. Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:0 за гостите от Трабзонспор. В първия мач Ерджийесспор бе спечелил с 1:0.