Бешикташ направи много сериозна крачка към титлата в Турция, след като разби със 7:0 Хатайспор у дома. Срещата бе от 39-ия кръг на Суперлигата. За гостите като титуляр започна българския национал Страхил Попов, който бе заменен на полувремето.

Грандът от Истанбул вкара пет гола до почивката, а общо четири попадения в срещата заби канадският нападател Кайл Ларин. По веднъж се разписаха Жорж-Кевин Нкуду и Ридван Йълмаз, а Бабажиде Акинтола си отбеляза автогол.

С успеха тимът на Серген Ялчън събра 81 точки и има аванс от 8 пункта пред втория Фенербахче, но и мач повече. В следващия кръг Бешикташ гостува на Галатасарай, а до края на сезона тимът има общо три мача.

Въпреки разгромната загуба днес, Хатайспор се представя над очакванията в дебютния си сезон в Сюпер Лиг. Отборът на Страхил Попов е 6-и в класирането с 57 точки, колкото има и петият Аланияспор.

Снимка 529394

Източник: Twitter

"Черните орли" поведоха още във 2-ата минута, когато Бабажиде Акинтола си вкара автогол. Домакините продължиха да играят по-добре и в 11-ата минута удвоиха аванса си. Атиба Хътчинсън намери Кайл Ларин в наказателното поле и нападателят преодоля Мунир за 2:0.

Три минути след това Адем Ляич изведе Ларин сам срещу вратаря и канадецът бе точен за 3:0. В 38-ата минута Жорж-Кевин Нкуду получи хубаво подаване от Рашид Гезал и не сбърка - 4:0.

Снимка 529393

Минута преди края на първата част Ридван Йълмаз направи резултата 5:0. На полувремето Страхил Попов бе сменен от Бурак Камоглу.

Бешикташ продължи да бъде господар на терена и през втората част. В 55-ата минута грешка в защитата на Хатайспор позволи на Ларин да оформи своя хеттрик.

Десет минути след това канадецът оформи крайното 7:0 с блестящ удар в левия ъгъл.