Живко Миланов игра цял мач за отбора на Васлуй, който надви с 4:0 Брашов и се класира за финала на Купата на Румъния срещу ЧФР Клуж. Старши треньорът Мариуш Лакатуш отново не можеше да използва контузения халф Станислав Генчев, но въпреки това отборът му успя да спечели с 4:1 общ резултат.

Раул Костин изравни общия резултат от двата мача в 28-та минута, а в последвалата атака бразилецът Уесли вкара втория гол за домакините. Лучиан Санмартян вкара за 3:0 в 53-та минута, а за изразителното 4:0 точен 17 минути преди последния съдийски сигнал бе хондураският нападател Карло Костли. Ден по-рано ЧФР Клуж, където играе бившият нападател на ЦСКА - Клаудинеи Апаресидо-Неи, се класира на финала, след като отстрани Динамо Букурещ с общ резултат 3:2.

Носителят на купата от последните два сезона победи с 2:1 на собствен терен с голове на звездата Николае Дика и Ласина Траоре, което бе достатъчно след 1:1 в Букурещ. Финалът между ЧФР Клуж и Васлуй ще се играе на 26-и май на стадион "Емил Александреску" в град Яш, който се намира в област Молдавия в североизточна Румъния.