Двама българи се разписаха в срещите от 2-ия кръг на гръцката втора дивизия. Владимир Гаджев откри резултата за Левадиакос, който се наложи с 2:0 над Продефтики, и води в класирането с 6 точки.

Преотстъпеният от Панатинайкос футболист се разписа в 12-ата минута с глава след пас на Киасас. Това беше първи официален мач за Гаджев в професионалния футбол в южната ни съседка.

Варненецът Андрей Урумов пък донесе победата на Трасивулос Филис с 2:1 над Ники Волос, след като се разписа от дузпа в 52-ата минута. Капитан на Трасивулос Филис е бившият защитник на Славия Петър Цветанов.

Две асистенции за успеха на Илисиакос с 3:2 над Каламата направи бившият национал Милен Петков. Той подаде на Козанидис в 17-ата и в 65-ата минута. Илисиакос също има 6 точки, колкото и Левадиакос.

Костадин Башов пък влезе в 70-ата минута за Етникос (Пирея) при първата победа на тима този сезон - 2:1 над Верия. Първото попадение за Етникос беше дело на бразилската суперзвезда Джовани, бивш играч на Барселона.

В Суперлигата единствено Цветомир Чипев игра малко - той влезе в 72-ата минута за ОФИ при домакинското поражение с 1:2 от гранда Олимпиакос. Методи Деянов не се появи в игра.

"Червено-белите" от Пирея са на 1-о място в класирането с 4 победи от 4 мача. Попаденията реализираха Ривалдо и Феликс Борха съвсем накрая. На 2-о място излезе Панатинайкос, който се наложи с 1:0 като гост над слабаците от Паниониос.

Победното попадение дойде от дузпа, реализирана от Димитрис Пападопулос в 87-ата минута.