АЕК (Атина) отпадна от турнира за Купата на Гърция, след като загуби с 0:2 от Ксанти на осминафиналите. В тима на АЕК отсъстваха няколко титуляри, сред които Ривалдо и Акис Зикос.

Националът на Канада Томаш Радзински откри за Ксанти в 62-та минута, а Ставрос Ламбриакос направи 2:0 три минути преди края на двубоя.

Арис (Солун) си осигури място на четвъртфиналите след победа с 3:0 над третодивизионния Етникос като с два гола се отличи Владан Ивич.

Втородивизионния Трасивулос също се класира за
четвъртфиналите след победа с 3:0 над тима от трета дивизия Превеза с 3:0.

В другия мач от сряда ОФИ Крит, който е на четвърто място от дъното в класирането на гръцкото първенство, завърши 1:1 с втородивизионния Агротикос Астерас.

ОФИ поведе с гол на Леозиньо в 61-та минута, но Агротикос, който достигна до полуфиналите на турнира преди две години, изравни чрез своя капитан Никос Кизеридис в 79-та. Срещата ще се преиграе на 23-ти януари или 13-ти февруари.