Трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева записаха трета поредна победа и се класираха за полуфиналите на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите World Tour Super 500 в Куала Лумпур, Малайзия.

Стоеви направиха обрат и елиминираха номер 5 в схемата И Цзин Ли и Сюй Мин Луо от Китай с 21:23, 21:18, 21:19. Мачът беше много оспорван и продължи 80 минути.

Българките успяха да поведат с 21:20 в края на първия гейм, но съперничките им успяха да спечелят три поредни точки и спечелиха първия гейм. Във втората част българките играха отлично и след 17:12 нямаха проблеми да стигнат до 21:18 и да изравнят.

В третия гейм те поведоха с 16:11, но китайките изравниха 17:17, но след това Стоеви спечелиха три поредни разигравания за 20:17, което се оказа решаващо за крайния успех.

За българките това е първи полуфинал на турнир от сериите World Tour Super 500.

На полуфиналите те ще играят срещу водачките в схемата Рин Иванага и Кие Наканиши от Япония.

Следващата седмица Стефани Стоева и Габриела Стоева ще участват на турнир в Сингапур от World Tour Super 750 с награден фонд 850 хиляди долара.