Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за полуфиналите на двойки жени на Европейското първенство по бадминтон в Мадрид.

Поставените под номер 1 в схемата българки, които се борят за трета титла на Стария континент след 2018 и 2021 година, победиха номер 6 Дебора Джиле и Черил Сейнен (Нидерландия) с 21:16, 21:13 за 33 минути.

Габриела Стоева и Стефани Стоева нямаха проблеми в мача. Те взимаха аванс в началото и на двата гейма, а във втория поведоха с 11:5 и след 21:13 затвориха срещата.

В спор за място на финала българките ще играят утре срещу представителките на Дания Амалия Магелунд и Фрежа Равн от Дания. На шампионата на Европа в Киев миналата година сестри Стоеви елиминираха датчанките на четвъртфиналите.

Сестри Стоеви стартираха с победа защитата на титлата си в Мадрид

Българките, които са двукратни шампионки на Стария континент от 2018 и 2021 година, победиха без проблеми в първия си двубой Флави Вале и Емили Версело от Франция с 21:12, 21:10