Двукратните европейски шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева стартираха с победа на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 300" в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 180 хиляди долара. Сестрите, които са поставени под номер 7 в схемата, победиха след обрат Путита Сураджиракул и Суписара Паевсампран (Тайланд) с 14:21, 21:17, 21:12 за час игра.

В първия гейм след 11:11 тайландките спечелиха седем поредни точки и поведоха в резултата. Във втората част българките преодоляха пасив от 5:11, изравниха 13:13 и след 21:17 изравниха.

Сестрите доминираха изцяло в третия гейм. Те поведоха с 11:3 и след 21:12 затвориха мача.

Стефани Стоева и Габриела Стоева, девети в световната ранглиста, ще играят във втория кръг срещу дует от Франция или Япония.