Двукратните европейски шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха с лекота за четвъртфиналите на турнира по бадминтон от сериите Супер 300 в Базел (Швейцария) с награден фонд 180 хиляди долара.

Третите поставени българки победиха Кейт Фрост и Моя Райън от Ирландия с 21:6, 21:8 след 21 минути игра.

Сестри Стоеви стартираха с победа на турнира в Базел

Те надвиха Естония Кати-Крийт Маран и Хелина Рютел с 21:9, 21:16

Хасковлийките започнаха устремно и задължителната почивка в средата на гейма дойде при 11:1 точки за тях. Сестри Стоеви затвориха частта след едва 9 минути игра.

В следващата картината на корта не се промени. Деветите в световната ранглиста Габриела и Стефани водеха на паузата с 11:3. Българките намалиха темпото, но въпреки това стигнаха до 12 поредни мачпойнта при 20:8. Стоеви реализираха още първия от тях.

В следващия кръг националките ни очакват датската двойка Наташа Антонисен и Клара Граверсен.