Най-силната българска бадминтонистка Петя Неделчева отпадна още в първия кръг на турнира от Супер сериите в Сингапур с награден фонд 200 000 долара.

Тя отстъпи на №2 в схемата ив световната ранглиста Жан Нин от Китай с 19:21, 11:21 в среща, продължила 30 минути. Неделчева бе равностойна през първия гейм. Световната шампионка от 2003-а година поведе с 20:17, но Неделчева отрази два гейм пойнта преди да капитулира. Втората част бе изцяло за китайката.

23-годишната старозагорка спечели 7 точки от смач срещу 12 на съперничката, а на мрежата двете си размениха по две точки в мача.

Петя и Дияна Димова загубиха и на двойки. Те отстъпиха на японките Огура и Шиота с 8:21, 10:21.

Турнирът в Сингапур слага началото на олимпийските квалификации в бадминтона, които ще приключат на 30 април 2008 година.

Другата седмица Неделчева ще играе в следващия турнир от Супер сериите в Индонезия. Там българката среща канадката Ан Райс. Тази година Петя я победи в Германия с 2:0 гейма.