Петя Неделчева се класира за полуфиналите и на двойки жени на турнира от сериите Гран При по бадминтон в Москва с награден фонд 50 000 долара.

На четвъртфиналите при женските двойки Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова победиха поставените под номер две в схемата рускини Олга Голованова и Анастасия Прокопенко с 2:0 (22:20, 21:19) гейма за 43 минути.

При мъжете Стилиян Макарски се наложи на осминафиналите над 6-ия поставен Павел Флориан (Чехия) с 2:0 (21:18, 21:12) гейма за 24 минути, но на четвъртфиналите днес отстъпи пред 2-ия в схемата Владислав Друзченко (Украйна) в оспорван мач с 1:2 (20:22, 21:12, 12:21) гейма за 46 минути.

При смесените двойки Стилиян Макарски и Диана Димова, които са поставени под номер 4 в схемата, победиха на осминафиналите Денис Грачев и Анастасия Червякова (Русия) с 2:0 (21:19, 21:11) гейма за 21 минути, но на четвъртфиналите днес бяха надиграни от Евгений Дремин и Евгения Димова (Русия) с 2:1 (14:21, 21:16, 21:13) гейма за 37 минути.

Полуфиналите на турнира в Москва са в събота.