Петя Неделчева се класира за финала на сингъл при жените на турнира от надпреварата за Европейската купа по бадминтон в София с награден фонд 15 000 долара. На полуфиналите старозагорката победи китайката Си Чжан с 21:11, 18:21, 21:17, като мачът продължи 54 минути.

Преди това на четвъртфиналите най-силната ни бадминтонистка се справи с японката Айне Курихара с 21:18, 21:11. Линда Зечири загтуби на полуфиналите от Сюзън Хюз от Шотландия с 13:21, 14:21 само за 20 минути. На четвъртфиналите Зечири надигра датчанката Камила Сьоренсен с 21:16, 21:15.

При смесените двойки Дияна Димова и Стилиян Макарски отпаднаха на четвъртфиналите, след загуба от украинската двойка Атрашченков и Прус. При женските двойки Габриела и Стефани Стоеви отпаднаха от шведките Ленартсон и Венгберг на четвъртфиналите,а при мъжките - Владимир Методиев и Красимир Янков загубиха в тази фаза от надпреварата от руснаците Дуркин и Николаенко.