Най-силната българска бадминтонистка Петя Неделчева записа върхово постижение за страната ни, след като достигна до четвъртфинал на Световното първенство в Мадрид.

Тя победи с 2:1 гейма (21:16, 14:21, 21:11) шотландката Сюзън Хюз в мач, продължил точно 45 минути.

„Беше тежък двубой и съм изключително щастлива, че успях да го спечеля и да се класирам сред осемте най-добри", каза за Топспорт.бг 23-годишната старозагорка.

С достигането до тазиСю Хуайвен фаза Неделчева, която е №10 в света, направи своеобразен хеттрик, като достигна до четвъртфинал и на Олимпиада (2004 г.), и на европейско, и световно първенство през тази година.

Последно препятствие за Петя преди медалите в Испания ще бъде №2 в схемата Сю Хуайвен, която е китайка с германски паспорт. Тя победи Ерико Хироше от Япония с 21:19, 21:10.

Сю е настояща европейска шампионка на сингъл.

Двубоят на Неделчева започва в 15 часа българско време.