Най-добрата ни състезателка Петя Неделчева получи мускулна контузия на бедрото по време на полуфиналния си мач при жените на турнира от сериите Гран При по бадминтон в руската столица Москва с награден фонд $50 000.

Въпреки травмата заедно с Димитрия Попстойкова се класираха за финала на двойки.

На полуфиналите на сингъл поставената под №2 в схемата българка водеше с 18:15 в първия гейм срещу най-добрата рускиня Ела Карачкова-Диел, но разкъса мускулни влакна на играещия десен крак. След това тя загуби мача с 0:2 (19:21, 8:21) гейма за 37 минути. Според нейният треньор Орлин Цветанов Неделчева ще се възстановява в следващите 10 дни.

"Петя водеше с 18:15 в първия гейм срещу рускинята, но разкъса мускулни влакна на десния крак. Не я спрях от мача, за да може да играе на полуфинал при женските двойки. Независимо, че е контузена имаме шанс да победим и да играем финал утре. Травмата й не е много сериозна. Разкъсване на мускулни влакна на бедрото отпред на играещия крак е между 7 и 10 дни възстановяване", каза Орлин Цветанов.

Въпреки контузията на полуфиналите при женските двойки Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова победиха Анастасия Червякова и Ромина Габдулина (Русия) с 2:0 (21:11, 21:16) гейма за 31 минути. Нашият дует поведе с 14:9 в първия гейм, който спечели с 21:11. Във втората част Неделчева и Попстойкова отново водеха през цялото време и след 19:12, затвориха мача с 21:16.

На финала утре съпернички на българките ще бъдат поставените под №1 в схемата рускини Валерия Сорокина и Нина Вислова.