Петя Неделчева се класира за полуфиналите на турнира по бадминтон в Полша. Там се разпределя награден фонд 15 000 долара. Звездата ни, която е поставена под номер 2 в основната схема, се справи трудно с шестата Сюзън Хюз. Неделчева би представителката на Великобритания с 22:20, 21:19 за 42 мин.Българката успя да навакса изоставане от 17:19 и спаси геймбол при 19:20 в първия сет, който спечели за 22 минути.

Във втората част Неделчева дръпна с 16:10, а при 20:15 пропусна четири поредни мачбола, преди да приключи срещата.Така за място на финала най-добрата българска състезателка ще срещне номер 3 в основната схема Хие Юн Хванг от Република Корея.

В четвъртфиналите на двойки Диана Димова и Петя Неделчева победиха само за 24 минути канадките Фиона МакКий и Шърмейн Рийд с 2:0 (21:13, 21:7) гейма и в спор за място на финала срещат вторите в схемата Елин Бергблом и Йохана Персон от Швеция.