Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева отпаднаха в първия кръг на силния турнир по бадминтон от сериите "World Tour Super 1000" в Бирмингам (Англия), който е с награден фонд 1.1 милиона долара.

Линда Зечири загуби финала в Хюстън

Мария Мицова взе бронз от престижната надпревара

Нашите сънароднички загубиха от водачките в световната ранглиста Чън Цин Чън и Цзя И Фан (Китай) с 11:21, 12:21 за 40 минути.

Сестрите играха равностойно до първото прекъсване в мача в първия гейм, което беше при резултат 11:10 за китайките. След това №1 в света направиха серия от 10 на 1 точка и поведоха в резултата. Във втората част Чън и Фан взеха аванс със 17:10 и 18:11 и без проблеми затвориха мача.

Габриела Стоева и Стефани Стоева, които са действащи европейски шампиони, в момента са под №14 в световната ранглиста.