Линда Зечири при жените и смесената ни двойка Владимир Методиев и Габриела Бънова се класираха на финалите на Откритото първенство на Словения по бадминтон, с награден фонд 6000 долара.

Зечири, която е трета поставена в схемата, се наложи на осминафиналите над Нора Вирта (Финландия) с 2:0 (21:12, 21:8) гейма за 18 минути, на четвъртфиналите победи номер 7 Ема Венгберг (Швеция) с 2:0 (21:14, 21:15) гейма за 25 минути, а на полуфинала се справи и с шестата поставена Клаудия Фогелсганг (Германия) с 2:0 (21:17, 21:14).

Съперничка на Зекири за титлата е белгийката Лиане Тан, справила се във втория полуфинал с Емили Ленартсон (Швеция) с 2:1 (22:24, 21:13, 21:15). При смесените двойки на четвъртфиналите Владимир Методиев и Габриела Бънова, който са лидери в схемата, победиха представителите на домакините Миха Хорват и Мая Керсник с 2:1 (19:21, 21:15, 21:10) за 40 минути, а на полуфиналите преодоляха третите поставени Рома Цирнвалд и Тина Рьодъл (Австрия) с 2:1 (21:18, 19:21, 21:16).

За златото Методиев и Бънова ще спорят с вторите в схемата хървати Звонимир Дуркиняк и Сташа Познанович, които се справиха с Алеш Мур и Спела Силвестър (Словения) с 2:0 (21:19, 21:18).

При мъжете Красимир Янков отпадна на осминафиналите след загуба от номер 4 в схемата Павел Флориан (Чехия) с 0:2 (14:21, 17:21) гейма за 29 минути, а при мъжките двойки Красимир Янков и Владимир Методиев загубихана осминафиналите от австрийците Михаел Ланщайнер и Петер Заунер с 0:2 (19:21, 13:21) гейма за 34 минути.