Дияна Димова и Стилян Макарски се класираха за полуфиналите при смесените двойки на силния турнир по бадминтон в Рим с награден фонд 15 000 долара.

На четвъртфиналите българската двойка победи представителите на Англия Габриеле Уайт и Крис Адкок с 2:1 гейма (14:21, 21:16, 21:14). Мачът продължи 46 минути.

По-късно днес на полуфиналите Димова и Макарски играят срещу поставените под №5 в схемата Валерия Сорокина и Виталий Дуркин от Русия.

При женските двойки Димова и Димитрина Попстойкова отпаднаха на четвъртфиналите, след загуба от №4 в схемата Елин Бергбльом и Йохана Першон от Швеция д 0:2 гейма.

При женските двойки Дияна Димова и Димитрия Попстойкова записаха две победи и достигнаха до четвъртфиналите, където обаче загубиха от номер 4 в схемата Елин Бергбльом и Йохана Персон (Швеция) с 0:2 (20:22, 11:21) гейма за 29 минути.