Димитър Янакиев отпадна на четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон в Упсала (Швеция) с награден фонд 10 хиляди долара.

Българинът загуби в оспорван мач от поставения под номер 7 в схемата Еету Хейно от Финландия с 21:17, 14:21, 16:21 за 59 минути игра.

Янакиев поведе в началото на мача, а в края взе пет поредни точки и спечели първия гейм.

Във втората част след 9:8, Хейно направи серия от шест точки за 15:8, след което изравни резултата.

В решителния трети гейм финландецът взе аванс от 11:4, което му позволи спокойно да затвори мача.

Вече са известни съперниците на българските отбори на европейското първенства по бадминтон