Септември (София) спечели с 3:0 домакинството си на Левски (Лом). Попадение в мача реализира звездата Валери Божинов, което беше първо за него във Втора лига. Бившият национал се разписа в 34-ата минута, когато взаимодейства добре с Марио Илиевски, след което хладнокръвно преодоля стража на гостите Васил Асенов.

Иначе резултатът откри Асен Чандъров с точно изпълнение от дузпа в 19-ата миута. В 79-ата минута Владислав Узунов покачи на 3:0 за тима на Славко Матич, бележейки с хубав изстрел от фаул. В последните минути резервата Крис Вълчинов можеше да направи 4:0, но вратарят на Левски (Лом) спаси. Победата доближава Септември на точка от четвъртото място, което дава право на участие в бараж за Първа лига.