Ботев (Враца) победи ЦСКА II с 3:2, в мач от XXVII кръг на Втора професионална лига, който се игра на ст."Христо Ботев".

Домакините вкраха гол чрез Янаки Смирнов още в самото начало, но той бе правилно отменен заради засада. Последваха равностойни минути, а най-сериозната опасност бе създадена от "армейците", които в 17 минута реализираха образцова контра чрез Лясков.

Ударът на Витанов обаче бе париран от бранител. След 30 минути игра Тонислав Йорданов изпълни добре пряк свободен удар, но вратарят на Ботев бе на на мястото си и спаси.

Четири минути по-късно ЦСКА II откри резултата чрез Милчо Ангелов. Той реализира след асистенция на Георги Търтов.

ЦСКА 2 падна на "Българска армия"

"Червените" отстъпиха с 0:1

На почивката домакините направиха две офанзивни смени и те дадоха резултат. Влезналият в игра Чаворски само в рамките на три минути обърна резултата. Първо в 55 минута той бе точен при едно меле пред вратата на Конов, а в 58 минута вкара втория си гол с глава.

"Армейците" се вдигнаха на щурм и Никола Колев възстанови равенството в 76 минута. Турицов проби и намери Колев в наказателното поле, където халфът с плътен удар не остави шансове на вратаря на Ботев.

Развръзката дойде в последната минута на мача, когато Иванов се възползва от едно разбъркване и със силен удар донесе победата на домакините.