ЦСКА 1948 победи Струмска слава с драматичното 4:3 в двубой от петия кръг на Втора лига.

Гостите откриха резултата чрез Андон Гущеров в 6-ата минута, но 180 секунди по-късно Христо Кирев изравни. В 19-ата минута домакините осъществиха пълен обрат след попадение на Борислав Николов. ЦСКА 1948 изравни чрез Диян Димов в 30-ата минута и при равенство 2:2 приключи първата част.

В 59-ата минута Петко Петков вкара трети гол за софиянци, но в 84-ата минута Петър Генчев си отбеляза автогол за ново равенство. Така се стигна до 91-ата минута, в която Светослав Диков донесе победата на ЦСКА 1948, реализирайки от дузпа за крайното 4:3. Това бе дебют на новия треньор на червените Петко Петков.

В същото време отборът на Арда записа втора загуба от началото на сезона. Футболистите на Елин Топузаков паднаха с 1:2 при гостуването си на Несебър.

Резултатът откри Трайо Грозев от домакините с точно изпълнение в 16-ата минута, а в края на първата част бранителят Атанас Ташолов направи 2:0 за Несебър.

След паузата играчите на Топчо тръгнаха да обръщат мача и достигнаха до попадение в 64-ата минута. Точен за състава от Кърджали бе бившият национал Димитър Макриев.

Тимът остава извън топ 5 с актив от 7 точки и голова разлика 5:5. Несебър вече е десети, с точка по-малко от "сините".

Официално: Петко Петков е новият треньор на ЦСКА 1948

"Всичко в клуба е на професионално ниво и първите ми впечатления са отлични"