ЦСКА 1948 постигна трудна, но важна победа в битката за баражите за промоция. "Червените" надвиха с 1:0 Литекс в мач от 22-ия кръг на Втора лига. Единственият гол срещата вкара Андон Гущеров в 76-ата минута.

С успеха тимът на Петко Петков си върна третото място във временното класиране, след като събра 42 точки. Литекс е пети с 10 пункта по-малко.

Първата по-интересна ситуация дойде в 16-ата минута, когато Чавдар Ивайлов стреля с глава, но Петров изби.

В 22-ата минута "червените" като по чудо не откриха резултата. Петров изпусна удар отдалеч, Андонов стигна до топката, но не успя да преодолее вратаря. Мицаков опита да изчисти, но нацели стража. Кълбото срещна напречната греда, а след това от няколко метра Андонов не успя да вкара на празна врата.

През втората част ЦСКА 1948 продължи да държи инициативата, но трудно създаваше голови положения. В 73-ата минута Спас Георгиев овладя центриране, но нацели лявата греда.

В 76-ата минута "червените" поведоха в резултата. Защитник на Литекс блокира опасен удар на Георгиев. Топката обаче отиде в Андон Гушеров, който с шут от 6-7 метра вкара в долния десен ъгъл - 1:0.

До края на двубоя домакините успяха да задържат преднината си и да се поздравят с ценнна победа.

Изненада: Спортният директор на ЦСКА гледа на живо... ЦСКА 1948

Кристиано Джарета бе на трибуните на "Васил Левски"