Българският клубен футбол беше разтърсен от поредната небивалица. Този път странна ситуация се разигра във втората по сила дивизия у нас.

Отборът на Лудогорец II посрещна Нефтохимик в мач от 16-ия кръг на Втора лига. Мачът стартира, но скандалното, беше че в лагера на гостите бяха записани едва седем играчи.

Защо се бунтуват футболистите на Нефтохимик: Официалната им позиция

"Играчите и треньорите са уморени от постоянното неизпълнение на поетите ангажименти от страна на ръководството"

Според правилника срещата не можеше да започне, ако броят на състезателите от даден отбор е по-малък от седем, а групата на Нефтохимик се състоеше от точно толкова играчи, което позволяваше изиграването на мача.

Бургаският клуб е раздиран от сътресения, след като играчите на тима отказаха да отпътуват за Разград заради забавени възнаграждения, което наложи да бъдат заменени от юноши на клуба.

Още до 9-ата минута резултатът вече бе 2:0 за домакините, които се разписаха чрез Дост и Чукалов. В крайна сметка състезател на гостите се контузи и така отърва своите от много тежко поражение. Мачът беше спрян в 12-ата минута. "Орлите" се поздравиха със служебна победа 5:0, защото към 3:0 по правилник се добавят и двата отбелязани гола.

Анелия Златкова: Да носиш екипа на Нефтохимик е призвание

"Виждате, че клубове направо приключват дейност"

По този начин от Нефтохимик пък се измъкнаха от налагането на тежка глоба за евентуално неявяване на срещата в Разград. Оттук насетне бъдещето на "шейховете" остава под сериозен въпрос.