Царско село победи с 3:2 като гост Несебър в мач от 16-ия кръг на Втора лига. Светослав Диков (16,70) реализира два гола за победители, един добави Петков в 45-ата от дузпа. За домакините се разписаха Манев (30) и Пюскюлю (66).

Несебър допусна грешка в защита в 16-ата минута, от която се възползва Светослав Диков, който на празна врата вкара за 0:1. В 30-ата минута отбраната на столичани не се ориентира добре и Емануил Манев разстреля стража на гостите за 1:1.

Царско село победи Пирин с 3:2 в контрола

Царско село се справи с "орлетата" на Радуканов

"Царете" победиха Пирин с 3:2 в контрола

В 44-ата минута Купенов фаулира Карабельов в пеналта и съдията отсъди дузпа, която Павел Петков реализира.

В 66-ата минута домакините отново изравниха, след като Нуретин Пюскюлю вкара с глава. Три минути по-късно Светослав Диков получи топката в наказателното поле на Несебър, финтира защитник и вкара за крайното 2:3.

Така Царско село събра 32 точки и излезе на второ място във временното класиране. Лидер е Ботев (Враца) с 34 пункта, а трети Локомотив (София) с 31.