5 000 зрители на стадион "Лазур" в Бургас станаха свидетели на равенството 2:2 между Нефтохимик и Ботев (Пловдив). Дерби стана, но и двата тима показаха, че имат сериозни дефекти в битката за първото място в Източна "Б" група.

По-осезаема критика заслужават гостите от Града на тепетата, чийто бюджет надхвърля парите в редица елитни клубове. За Ботев равенството в Бургас е пето поред, което отново поставя на дневен ред въпроса с оставката на треньора Петър Хубчев, президента Марин Бакалов и на част от футболистите.

На "Лазур" Ботев откри от дузпа в 20-ата минута чрез Атанас Курдов за нарушение срещу нападателя на Георги Христов. Стойко Сакалиев също вкара от бялата точка за 1:1 в 36-ата минута за нарушение в пеналта на Николай Манчев.

След час игра домакините получиха право да изпълнят втора дузпа, която Сакалиев отново превърна в гол. Пловдивчани изравниха малко куриозно в 75-ата минута, когато резервата в този мач Петър Атанасов отбеляза след рикошет.

НЕФТОХИМИК: 82. Г. Христов, 17. Ник. Костов, 19. Т. Тодоров, 5. Т. Стоев, 20. Юри Иванов, 13. Цвет. Матев (60-Ст. Ангелов), 14. Момч. Желев (83-М. Ценов), 27. Г. Калоянов, 26. Мил. Христов (89-С. Златевв, 15. Пет. Колев, 21. Ст. Сакалиев.

БОТЕВ (Пловдив): 1.Амбарцумян, 17. Иво Димитров, 13. К. Гаджалов, 21. Стеф. Киков, 6. Д. Божков, 14. Анг. Рахов, 30. Ал. Александров, 20. Ник. Манчев, 8. Т. Неделев (59-Пет. Атанасов), 11. Й. Христов (65-Св. Асенов), 39. Ат. Курдов.

Рефер: Николай Йорданов (Сф)
Помощници: Ник. Ангелов, Ник. Марков (Сф)
Жълти картони: Христов, Костов (Н); Киков (Б)