Хебър е домакин на Созопол в мач от IV кръг на Втора професионална лига. Срещата ще се състои на 8 август, неделя, от 18:00 часа на стадион "Георги Бенковски".

След отличната победа срещу Етър преди два дни, хебърци се готвят за мача със Созопол в отлично настроение. С неприятна травма в глезена от срещата в старата столица е Тодор Чаворски, който почти сигурно ще пропусне двубоя в неделя. От лазарета пък излиза младежкият национал Томислав Папазов. Все още продължава възстановяването на Ивайло Тодоров, който се очаква да се завърне на терена през следващия месец.

Морският тим е на седма позиция в класирането с актив от 5 точки. Отборът има една победа и две равенства и голова разлика 4:1. В последния си мач от Втора лига футболистите на Созопол тотално надиграха гостите от Разград и само шансът и късметът на Лудогорец успя да запази резултата 1:1.

Даниел Златков подсили Добруджа

Ще бъде картотекиран

Досега двата отбора досега са играли предимно приятелски мачове и има само две официални срещи помежду си, които се играха през изминалия сезон във Втора лига, припомня официалният сайт на Хебър.

В първата официална среща между двата отбора Хебър успя да обърне мача и да се наложи с 2:1 в мач от осмия кръг на Втора лига, игран на стадион "Георги Бенковски". Октай Хамдиев (48) и Тодор Чаворски (57 - дузпа) бяха автори на головете за нашите, докато Деян Молдованов бе дал предимство на гостите в 30-ата минута след точно изпълнена дузпа.

В последния мач между двата отбора Хебър победи с 2:1 като гост нанесе първа домакинска загуба на Созопол от 2018 година насам. Точни за победата на "зелените" край морето бяха Октай Хамдиев и Евгени Игнатов. Почетния гол за "моряците" в продължението на мача вкара Диян Молдованов.

Успехът беше особено ценен за "зелените", които останаха с десет души още в седмата минута. Тогава вратарят Александър Любенов фаулира Ферадов на сантиметри пред наказателното си поле и съдията го изгони, което принуди треньора на хебърци Николай Митов да прави принудителна смяна. Последва пряк свободен удар за домакините, но Тодоров стреля право в стената, изградена от играчи на Хебър. В 25-та минута Живко Петков стреля към Андонов, но не сполучи да се разпише. Хебър пропусна отлична възможност в 26-ата минута, когато Хамдиев от изгодна позиция около точката на дузпата не намери целта. Между 36-ата и 38-ата минута домакините имаха сериозна възможност да открият резултата, но при първата след центрирането в наказателното поле хебърци се справиха със ситуацията, а при втората бранител изчисти топката току пред нападателя на Созопол да отправи изстрел. В 45-ата минута след центриране от корнер и грешка на вратаря Андонов, Хамдиев от няколко метра на празна врата откри резултата с глава. Созопол реагира през втората част и в 46-ата минута Гюзелев не съумя да засече успоредно на голинията центриране. Отново домакините имаха отлична възможност в 60-ата минута, но ударът на Тютюков, който влезе като смяна, не донесе попадение. Две минути по-късно Колев, който също се появи от резервната скамейка, с глава прати топката в ръцете на Дебърлиев. В 75-ата минута Ферадов навлезе добре в наказателното поле на Хебър, но се подхлъзна, падна и загуби контрола върху топката, която излезе в аут. Хебър изчака своя миг и подпечати успеха си с нов гол в 77-ата минута, когато Евгени Игнатов с кинжален удар не остави шансове на вратаря Андонов. В 89-ата минута удар на Тютюков накара вратаря на пазарджиклии с последни усилия да спира топката преди тя да премине с целия си обем голлинията и запази резултата непроменен. Все пак домакините върнаха едно попадение в 90-ата минута чрез Молдованов, който се разписа с добавка отблизо. Дълбоко в продължението на срещата Хебър оцеля след страхотно меле, при което Петър Дебърлиев затвори успешно пътя на топката към вратата си.

Хебър игра в състав: Александър Любенов, Томислав Папазов, Николай Дичев, Живко Хаджиев, Цветелин Тонев, Георги Каракашев, Красимир Илиев, Евгени Игнатов, Октай Хамдиев, Георги Търтов, Живко Петков.

Двадесет и четири годишният рефер от Самоков Мариян Гребенчарски ще ръководи мача между двата отбора. Асистенти на бившия футболист на Рилски спортист ще бъдат Павлин Михайлов и Георги Великов, които също като Гребенчарски, членуват в столичната футболно-съдийска колегия. Наряда за четвърти съдия взе Мартин Марков (София). Перничанинът Стефан Спасов ще бъде съдийски наблюдател на срещата.

Времето в Пазарджик ще бъде слънчево и горещо с температура около 34 градуса. Вероятността за валежи е 2%.