Струмска слава се наложи с 2:1 в дербито срещу Миньор (Перник) от 31-ия кръг на Втора лига. Домакините поведоха с попадения на Кристиян Китов (20") и Борислав Николов (73"), но през второто полувреме Божидар Васев (81") върна един гол за гостите.

Финалните 10 минути бяха изключително драматични, като освен че беше намален резултатът, "чуковете" останаха и с човек по-малко, след като Борис Тютюков бе изгонен с директен червен картон в 83-ата минута.

Снимка 570142

Източник: startphoto.bg

Малко по-късно нов гол на Васев бе отменен заради съмнителна засада, а при ситуацията червен картон получи и наставникът Христо Янев. В заключителните секунди гостите останаха с 9 души на терена, след като Антон Славчев също бе отпратен по-рано под душовете.

Снимка 570140

След тази победа Струмска слава събира в актива си 48 точки и засега е на осмото място. Въпреки това обаче радомирци са само на 4 пункта от четвъртия Хебър. Миньор от своя страна е с 51 точки и засега е шести, преди изиграването на останалите мачове.