Етър допусна първа пролетна загуба, като отстъпи у дома с 0:2 на Монтана". Гостите поведоха в 11-ата минута, когато Лиандро Мартис центрира отляво към Владислав Цеков, който с глава прати топката в мрежата - 0:1.

"Виолетовите" пренесоха играта по-напред, но първият точен удар бе чак в 50-ата минута, когато Георги Александров стреля остро отдалеч, но вратарят изби. В 67-ата минута Даниел Младенов стреля от границата на наказателното поле, но стражът на гостите улови. Отново Петров успя да избие топката при разбъркване в 75-ата минута.

Най-опасното положение бе в 80-ата минута, когато Ловре Кнежевич стреля от малък ъгъл, но вратарят отново спаси. В самия край за нарушение срещу Мартис в наказателното поле бе отсъдена дузпа, която Владимир Айтов превърна в крайното 0:2.