Новият треньор на Арда (Кърджали) Стойчо Стоев дебютира с класически успех с 3:0 над Локомотив (Горна Оряховица) у дома.

"Сините" бяха по-добрият отбор през целия мач, но вкараха головете си в последните 25 минути на срещата. Димитър Макриев се разписа на два пъти, а едно попадение добави Венцислав Бенгюзов.

През първото полувреме Макриев и Венци Христов пропуснаха няколко изгодни ситуации.

В 66-ата минута Николов задържа в наказателното поле Христов и съдията Георги Гинчев отсъди дузпа. Зад топката застана Димитър Макриев, който вкара за 1:0.

В 72-ата Митко Плахов отне топката в центъра и изведе Макриев сам срещу вратаря. Нападателят вкара хладнокръвно в долния десен ъгъл за 2:0.

В 75-ата минута Венци Бенгюзов оформи крайния резултат с удар от близо 25 метра.

С успеха Арда се изкачи на 5-о място във временното класиране.

Официално: Стоян Колев влиза в щаба на Стойчо Стоев в Арда (Кърджали)